Drar ni
åt olika håll?

Vi finns där när ni behöver hjälp

 

Skulle något hända? Då finns vi där – din advokatbyrå.

Du når oss på 042-13 69 00

ekonomisk_familjerätt.jpg

Ekonomisk familjerätt

212-web_small.jpg

Ekonomin är en vanlig källa till konflikt. Vi kan hjälpa dig att skriva avtal som förhindrar framtida tvister samt bistå med juridisk expertis när du behöver hävda din rätt.

konferens.jpg

Affärsjuridik

234-web_small.jpg

Oavsett om du driver ett större eller mindre företag behöver du kontinuerlig rådgivning kring områden som berör verksamheten. Vi har specialkompetens inom bland annat tvistelösning och associationsrätt.

familjerätt.jpg
Familjerätt
104-web_small.jpg

När livet plötsligt förändras, vid exempelvis skilsmässa eller dödsfall, kan det vara svårt att fatta rätt beslut. Därför är det bra att ha förberett sig i god tid för eventuella händelser och veta var det juridiska stödet finns om något inträffar.

 
 
 
 
Per.jpg
Per Nerle

Advokat - Delägare

per@njla.se 

Johanna Lindeblad

Advokat - Delägare

johanna@njla.se 

Niklas.jpg
Niklas Bergdahl Jonsson

Advokat - Delägare

niklas@njla.se 

Kristoffer Persson
Tommy.jpg
Tommy Högh

Advokat

tommy@njla.se 

Linn.jpg
Linn Leonardsson

Advokat

linn@njla.se 

Anna-Therese Melén
Ian.jpg
Ian Karlemark

Advokat

ian@njla.se 

Martina.jpg
Martina Anusic

Paralegal

martina@njla.se 

Susanne.jpg
Susanne Witt

Ekonomiansvarig

susanne@njla.se 

Johanna.jpg
Kristoffer.jpg

Vi finns för dig när du behöver oss

Helsingborg

Bröderna Pihls gränd 2

252 36 Helsingborg

Tel: 042 13 69 00

Fax: 042 13 69 50

E-post: info@njla.se

Öppettider:

Måndag-Fredag: 08.00-17.00

Lunchstängt: 12.00-13.00

 

Landskrona

Föreningsgatan 217

261 51 Landskrona

E-post: info@njla.se

Öppettider:

Måndag-Fredag: 08.00-17.00

Lunchstängt: 12.00-13.00


 

 

 

 

 

 

 

Integritetspolicy

Allmänna villkor

NJLA - Den effektiva och 
omtänksamma advokatbyrån

Vi är en oberoende advokatbyrå som huvudsakligen arbetar med familjerätt, affärsjuridik och straffrätt. Ägarfrågor är en av våra specialiteter och många av våra klienter är därför entreprenörer och deras familjer. En del av våra klienter bor utanför Sverige och tack vare ett internationellt nätverk kan vi agera snabbt och effektivt också i andra länder. Byrån bedrev tidigare verksamhet under namnet Wiklund Gustavii. 

 

Du kan alltid vara trygg med att du får rätt jurist för ditt ärende, att vi jobbar effektivt och målmedvetet och hittar den bästa och mest långsiktiga lösningen. Dessutom är vi raka och tydliga – för att kunna ge dig en korrekt och realistisk bedömning av dina möjligheter och risker.

Välkommen till NJLA – Din advokatbyrå!